اسفند 10, 1399

بازار خرید انلاین

مجله راهنمای خرید از اینترنت

خرید موتور برق

خرید موتور برق + انواع موتور برق + لینک خرید

دراین مطلب قصد داریم در مورد خرید موتور برق صحبت کنیم. و انواع ان را بیان کنیم.

موتور ژنراتور

موتور ژنراتور عبارت است از: مجموع یک ژنراتور و یک موتور که به هم متصل شده و تشکیل یک تجهیزات جدید را می‌دهد. موتور ژنراتورها انواع مختلفی دارد:

موتور ژنراتورهای گازی
موتور ژنراتورهای بنزینی
موتور ژنراتورهای گازوییلی

موتور برق بنزینی

خرید موتور برق یکی از مهم ترین کارهایی هست که در مکان هایی که دسترسی به برق نداریم لازم می باشد. پرمصرف ترین نوع موتور برق، موتور برق بنزینی می باشد که در جاهایی استفاده می شود که به گاز دسترسی نیست. سوخت سیستم این موتور برق ها بنزین می باشد. به دلیل سوختن بنزین در موتور برق های بنزینی، گاز های دی اکسید کربن تولید می شود. که همین موضوع باعث می شود که در مکان های باز از موتور برق های بنزینی استفاده شود چون در مکان های بسته سبب خفگی می شود.

خرید موتور برق دیزلی

موتور برق گازوئیلی (موتور برق دیزلی) عملکرد این نوع موتور برق ها مانند دیزل ژنراتور در ابعاد کوچک می باشد. سوخت این موتور برق ها گازوییل است.

موتور برق ( ژنراتور ) چیست؟

موتور برق یا ژنراتور وسیله ای است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند.

این انرژی مکانیکی از سوختن بنزین، گاز، یا گازوییل به وجود می آید.موتور برق ها همان ژنراتور ها هستند که به عنوان ژنراتور های کوچک قابل حمل ( پرتابل ) نیز شناخته می شوند.

در خرید موتور برق باید به چند نکته مهم دقت کنید. موتور برق ها به دو نوع بنزینی و گازی دسته بندی می شوند. موتور برق های بنزینی با مصرف بنزین انرژی مکانیکی را به انرژی الکتزیکی تبدیل می کند.

موتور برق گازی

 

موتور برق گازی از گاز به عنوان سوخت استفاده می کند که همین دلیل باعث کم مصرف بودن و کاهش آلودگی هوا می شود و هزینه های به مراتب کمتری نسبت به موتور برق های بنزینی دارد. موتور برق گازی بی خطر بوده. گازسوز بودت موتور برق گازی باعث افزایش طول عمر دستگاه نسبت به موتور برق های بنزینی می شود.

سیستم روشن و خاموش شدن موتور برق

موتور برق ها از نظر سیستم روشن و خاموش شدن به سه دسته تقسیم می شوند:

1- موتور برق هندلی

موتور برق های هندلی به وسیله یک سیم فلزی که به عقب کشیده می شود روشن می‌شوند.

2- موتور برق استارتی

 

موتور برق های استارتی به وسیله دکمه های که بر روی آنها تعبیه شده است و تنها با یک بار فشار دادن روشن می شوند و نیازی به هندل و یا دور گرفتم موتور جهت روشن شدن دستگاه ندارند.

3- موتور برق اتوماتیک

موتور برق های اتوماتیک به این شیوه عمل می کنند که با قطع شدن برق شهر به صورت اتوماتیک موتور برق روشن میشود و با وصل شدن برق شهر موتور برق به طور اتوماتیک خاموش می شود.