اسفند 6, 1399

بازار خرید انلاین

مجله راهنمای خرید از اینترنت

خرید زیورآلات

خرید زیورآلات گوشواره ، دستبند، گردنبند ، انگشتر و غیره

در این مطلب در مورد خرید زیورآلات در خدمت شما هستیم. و در پایان لینک خرید زیورآلات طلا و غیر طلا را برای شما قرار خواهیم داد.

اگر قصد خرید پابند زنانه ، دستبند زنانه ، گل سینه زنانه ، زنجیر زنانه ، گوشواره زنانه ، جعبه جواهرات زنانه ، ست زیورآلات زنانه ، جاکلیدی زنانه ، گردنبند زنانه ، آویز زنانه ، پیرسینگ زنانه ، انگشتر زنانه ، آویز ساعت زنانه ، ست دستبند زنانه و مردانه ، ست انگشتر زنانه و مردانه ، ست آویز زنانه و مردانه را دارید با ما همراه باشید.

زیورآلات طلا:

به دلیل نرمی بالای طلای خالص (عیار ۲۴) آن را با فلزهای دیگر آلیاژ می‌کنند تا استحکام، شکل‌پذیری و خواص دیگر آن بهبود یابد. مس رایجترین فلز در آلیاژهای طلاست و باعث قرمزتر شدن رنگ آلیاژ می‌شود. میزان طلای موجود در هر آلیاژ از واحد ۲۴ یا واحد ۱۰۰۰ بیان می‌شود. طلای ۱۸ عیار به معنی ۱۸ واحد طلا و ۶ واحد فلز دیگر. و طلای ۹۰۰ به معنی ۹۰۰ واحد طلا و ۱۰۰ واحد فلز دیگر است.

طلای با عیار ۱۸ که دارای ۲۵٪ مس باشد در طلاسازی سنتی و باستانی روسیه دیده شده‌است. این طلا که قرمز رنگ است برای عموم مردم کاربرد ندارد. طلای ۱۴ با آلیاژ طلا-مس رنگی همانند برخی آلیاژهای برنز دارد که از هر دوی آن‌ها در ساخت نشان پلیس استفاده می‌شود. از آمیختن طلا با آهن به طلای آبی و از طلا با آلومینیم به طلای بنفش می‌رسیم. این رنگ‌های طلا مگر در کارهای بسیار ویژهٔ گوهرسازی، کاربرد چندانی ندارند. طلای آبی ترد است و به سختی می‌توان با آن کار کرد.

طلای ۱۸ و ۱۴ که تنها از آلیاژ طلا-نقره ساخته شده باشند رنگ زرد مایل به سبز دارند و با نام طلای سبز شناخته می‌شوند. طلای سفید از آمیختن طلا با فلزهای سفیدرنگ مثل نقره، پالادیم یا نیکل بدست می‌آید. البته رنگ درخشان طلای سفید رنگ واقعی آن نیست بلکه به دلیل روکش رودیم (فلزی از گروه پلاتین) است که بر روی آن کشیده می‌شود. از انواع رایج طلای سفید، طلای ۱۸ عیار دارای ۱۷٫۳٪ نیکل، ۵٫۵٪ روی و ۲٫۲٪ مس است که به رنگ نقره دیده می‌شود.

با توجه به قیمت بالای پالادیم (معمولاً یک‌سوم تا نصف قیمت طلا) آلیاژهای پالادیم از آلیاژهای نیکل طلای سفید گران‌بهاتر هستند. طلای سفید با عیار بالا نسبت به نقره و نقرهٔ استرلینگ، در برابر خوردگی پایداری بسیار بیشتری دارد.

 

تاریخچه زییورآلات

زیورآلات، اشیا تزئینی کوچکی هستند. که برای زینت شخصی به صورت سنجاق ، حلقه یا انگشتر، گردنبند، گوشواره و دست‌بند و غیره استفاده می‌شوند. این اشیا می‌توانند به بدن انسان یا لباس او متصل باشند. قرن هاست که فلزات (غالباً به صورت ترکیب با سنگ‌های جواهر)، مواد پایه‌ای رایج برای جواهرات بوده‌اند. ولی مواد دیگر مانند صدف نیز می‌تواند به کار رود.

زیورآلات یکی از قدیمی‌ترین انواع مصنوعات از دید باستان‌شناسی است. مهره‌های ساخته شده از صدف ناساریوس با دیرینه ۱۰۰ هزار ساله، قدیمی‌ترین زیورآلات شناخته شده به حساب می‌آید. زیورآلات در هر فرهنگ دارای اشکال پایه‌ای مختلف هستند، ولی معمولاً پایداری طولانی دارند. در فرهنگ‌های اروپایی اشکال رایج زیورآلات به صورت آنچه در بالا نام برده شد، از زمان‌های باستان متداول بوده‌است. در حالی که بقیه اشکال مانند زیورآلات بینی و مچ پا که در بقیه فرهنگ‌ها حائز اهمیت بوده، بسیار کم رواج داشته‌است. بنا به شواهد تاریخی، بیشترین گستره تأثیرات بر طرح و مدل زیورآلات از آسیا بوده‌است.

زیورآلات می‌تواند از تعداد زیادی ماده ساخته شود. سنگ‌های قیمتی و مواد مشابه مانند کهربا، مروارید، فلزات گرانبها، مهره و صدف به‌طور گسترده به عنوان زیورآلات استفاده شده‌اند. زیورآلات در اکثر فرهنگ‌ها به خاطر ویژگی‌های ماده تشکیل دهنده، طرح و مدل یا سمبل معنادار آن به عنوان نماد حالت شناخته می‌شود. زیورآلات برای تزیین تقریبا تمام نقاط بدن از سنجاق سر تا حلقه انگشت‌های پا و حتی اندام‌های دیگر ساخته شده‌است. روش استفاده از جواهر برای جنسیت‌های مختلف، بچه‌ها و افراد بزرگ‌تر در فرهنگ‌های مختلف بسیار تفاوت دارد. ولی زن‌های بالغ ثابت قدم‌ترین استفاده‌کننده‌های آن بوده‌اند.