اسفند 6, 1399

بازار خرید انلاین

مجله راهنمای خرید از اینترنت

خرید جاروبرقی

خرید جاروبرقی در انواع مختلف و نکات مهم در هنگام خرید

در هنگام خرید جاروبرقی باید به نکات مهمی توجه کرد. مثلا قابلیت فشرده‌سازی زباله ، فیلتر بهداشتی ، کنترل روی دسته ، لوله تلسکوپی، سری جمع‌آوری مو ،نوع فیلتر خروجی ، محدوده توان مصرفی و غیره که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت. و لینک خرید از فروشگاه معتبر را برای خرید بهتر و راحت تر شما قرار خواهیم داد.

خرید جاروبرقی

جاروبرقی وسیله‌ای است که به وسیلهٔ مکش، کثافات و گرد و غبار را جمع‌آوری می‌کند. بعضی از جاروبرقی‌ها نیز به وسیله آب کار می‌کنند. اولین جاروبرقی توسط شخصی به نام آیوز مک‌گافی اختراع گردید و در ۸ ژوئن ۱۸۶۹ این اختراع، در آمریکا به ثبت رسید. باوجوداین، برخی بر این باورند که سازندهٔ این دستگاه فردی آمریکایی به‌نام دنیل هس می‌باشد. از سال ۲۰۱۴ میلادی و طبق قوانین اتحادیه اروپا تولید جاروبرقی با مصرف برق بیش از ۱۶۰۰ وات ممنوع و از سال ۲۰۱۷ نیز این میزان به ۹۰۰ وات تقلیل یافت. آزمایش‌ها نشان داده‌است که جاروبرقی می‌تواند تا ۱۰۰٪ کک‌های جوان و تا ۹۶٪ کک‌های بالغ و بزرگسال را از بین ببرد.

خرده آشغال‌ها در یک کیسه گرد و غبار یا سیکلون جمع می‌شود تا بعداً دور ریخته شود. جاروبرقی‌ها که در خانه‌ها و همچنین در صنعت استفاده می‌شوند، در اندازه‌ها و مدل‌های مختلفی وجود دارد؛ از دستگاه‌های دستی کوچک باتری ای تا جاروبرقی‌های مرکزی خانگی.

نکات مهم در هنگام خرید جاروبرقی

 
قابلیت فشرده‌سازی زباله
این قابلیت باعت می شود تا زباله ها فشرده شده وفضای کمتری بگیرند . و همچنین در هنگام تخلیه مخزن به راحتی و بدون پخش شدن گرد و غبار در فضا تخلیه شود.
فیلتر بهداشتی

این فیلتر باعث جذب گردو غبار و جلوگیری از انتشار ان درفضا و تمیز شدن هوا می شود.

کنترل روی دسته

این قابلیت باعث می شود که شما بعضی از عملکرد هارو به راحتی بتوانید انجام دهید. مثل کنترل قدرت موتور جارو برقی و دکمه خاموش و روشن.

لوله تلسکوپی

این قابلیت باعث تنظیم طول لوله می شود.

سری جمع‌آوری مو

این قابلیت مخصوصا اگر ریزش مو دارید بسیار کاربردی است. و به راحتی خونه رو تمیز میکند.

نوع فیلتر خروجی

فیترهای خروجی بسیاری وجود دارد که در پایین به چند تا از آن ها می پردازیم. این فیلتر ها سبب جذب بهتر گرد و غبار و قابلیت های دیگری می شود.

 • HEPA
 • HEPA ۱۳
 • HEPA ۱۲
 • HEPA ۱۰
 • HEPA ۱۱
 • Anti Bacteria
 • HEPA ۸
 • Active HEPA
 • HEPA۱۴
پاکت جارو برقی

بعضی ها جارو برقی ها دارای کیسه هستند. و بعضی های کیسه ندارند و به صورت مخزنی یا سطلی می باشند.

محدوده توان مصرفی

جاروبرقی ها در توان های مختلف و با قدرت های مختلف تولید میشوند که شما بستگی به نیازتان باید ان را انتخاب کنید.

انواع جاروبرقی های موجود در بازار
 • کیسه دار
 • بدون کیسه
 • سطلی
 • رباتیک

اگر قصد خرید جاروبرقی را دارید حتما از لینک زیر دیدن فرمایید. در این لینک ده ها جاروبرقی با کیفیت و قیمت مناسب موجود می باشد.

تاریخچه جاروبرقی

جاروبرقی نسخه تکامل یافته جارو دستی است که از جارو نپتون مشتق شده‌است. اولین مدل‌های دستی با استفاده از دمنده در دهه ۱۸۶۰ تولید شد و اولین طرح‌های موتوری در اوایل قرن ۲۰ ظاهر شدند.

اجزای جاروبرقی

اجزای جاروبرقی به دو قسمت اصلی الکتریکی و مکانیکی تقسیم می‌شود.

قسمت الکتریکی

قسمت‌های استاتور (قسمت ساکن)، کلکتور (کموتاتور) و جاروبکها (زغال‌ها) قسمت‌های الکترونیکی جاروبرقی را تشکیل می‌دهند.

قسمت مکانیکی

سیم جمع کن، مخزن زباله و فیلتر قسمت‌های مکانیکی جاروبرقی را تشکیل می‌دهد.

انواع جاروبرقی

جاروبرقی در حالت کلی به چند نوع تقسیم می‌شود:

جاروبرقی خانگی
جاروبرقی هتلی
جاروبرقی تجاری
جاروبرقی نیمه صنعتی
مکنده صنعتی

 

جاروی مرکزی

سیستمی نیز وجود دارد که یک جاروبرقی قوی در ساختمان‌های بزرگ مسکونی، اداری، تجاری یا کارخانه‌ها در یک محل ثابت قرار می‌گیرد. که از نقاط مختلف ساختمان دریچه‌هایی از طریق لوله‌کشی به آن متصل می‌شوند. این مدل که با نام جاروی مرکزی مطرح می‌شود بسیار کاربردی می‌باشد و هم‌زمان چندین کاربر می‌توانند از آن استفاده نمایند. همچنین این دستگاه‌ها با دوام تر و مقاوم تر از نمونه‌های خانگی هستند. و اگر به مدت طولانی روشن باشد مشکلی برای آن پیش نمی‌آید. و سالیان سال نیازی به تعمیر جاروبرقی ندارد.


توان خروجی

گاهی اوقات مقدار توانی که در انتهای شلنگ تمیز کننده به جریان هوا تبدیل می‌شود بیان می‌شود. و با «هواوات» اندازه‌گیری می‌شود. در واقع واحد اندازه‌گیری همان وات است. از واژه «هوا» فقط برای این استفاده می‌شود که روشن شود که این قدرت خروجی است، نه برق الکتریکی ورودی.