اسفند 4, 1399

بازار خرید انلاین

مجله راهنمای خرید از اینترنت

خرید تلفن بی سیم و باسیم

خرید تلفن بی سیم و باسیم و سانترال و ویپ+ لینک خرید + تاریخچه

دراین مطلب نکات و ویژگی های مهم تلفن را بیان کرده ولینک خرید تلفن را برای شما قرار خواهیم داد تا به راحتی بتوانید خرید کنید.

خرید تلفن

تلفن از دستگاه‌های مخابراتی است که برای انتقال صدا بکار می‌رود. برخلاف باور عوام، نخستین تلفن را یوهان فیلیپ رایس اختراع کرد. تلفن، فرستادن و دریافت پیام را بدون آن که نیاز به جدولی مانند الفبای مورس باشد ممکن ساخت. با استفاده از تلفن، مردمی که فرسنگ‌ها از یکدیگر دورند می‌توانند با هم صحبت کنند. امروزه از خطوط تلفن سایر سیگنال‌ها مانند فرکانس‌های اینترنت نیز انتقال داده می‌شود. هر چند که امروزه بیشتر استفاده از تلفن همراه صورت می‌پذیرد که از نظر مکانیسم عمل با نوع اولیه آن تفاوتهای زیادی دارد.

 

نکات و ویژگی های مهم در هنگام خرید تلفن:

در هنگام خرید تلفن حتما به ویژگی های زیر دقت کنید.

 

نمایشگر: این ویژگی بسیار ضروری است و برای نشان دادن شماره و تنظیمات دیگ مورد استفاده قرار می گیرد.

اسپیکر: این ویژگی برای پخش صدا به صورت بلند است که بعضی از تلفن آن را ندارند. پس اگر این ویژگی برای شما اهمیت دارد حتما به ان دقت کنید.

منشی تلفنی: برای پاسخگوی در هنگامی که در دسترسی نیستید و میخواهید پیغام تماس گیرنده را دریافت کنید. تلفن های با این قابلیت معمولا قیمت بالایی دارند.

قابلیت کنفرانس: این ویژگی زمانی برای شما کاربردی است که بخواهید به طور همزمان با بیش از یک نفر صبحت کنند. تلفن های کنفرانس معمولا دارای بلند گوهایی قوی تری نیز هستند.

تعداد گوشی های بی سیم: بعضی تلفن ها گوشی بی سیم همراه خود دارند. که برخی گوشی های گران قیمت حتی بیش از یک تلفن بی سیم دارند.

انواع تلفن :

  • با سیم (رومیزی)
  • بی سیم
  • VoIP
  • تلفن سانترال

 

 

تاریخچه تلفن:

 

یوهان فیلیپ رایس

۱۵ سال پیش از گراهام بل، یوهان فیلیپ رایس نخستین مدل تلفن را اختراع کرد اما موفق به ثبت آن نشد.

نخستین پیغامی که توسط تلفن رایس در سال ۱۸۶۱ مخابره شد، عبارت بود از این جمله آلمانی. «Das Pferd frisst keinen Gurkensalat» به معنی «اسب سالاد خیار نمی‌خورد».

داستان تلفن گراهام بل

بعد از ظهر روز دوم ژوئن سال ۱۸۷۵ میلادی مصادف با ۱۱ خرداد ۱۲۵۴ شمسی، الکساندر گراهام بل با همکاری دوستش واتسن موفق به اختراع تلفن شد. و در ژانویه ۱۸۷۶ میلادی دستگاه تلفن بل به کار افتاد. دهم مارس ۱۸۷۶ میلادی در هنگام انجام آزمایش‌هایی برای انتقال صوت، آب اسید باتری روی شلوار بل ریخته شد. و او فوراً و بی‌اراده خطاب به دستیارش چنین بانگ برآورد: «آقای واتسون، خواهش می‌کنم فوراً بیایید اینجا، من به کمک شما احتیاج دارم.» واتسون که در انتهای مدار، در طبقهٔ دیگری کار می‌کرد، صدا را از دستگاه شنید و در حالیکه از شدت خوشحالی از خود بی خود شده بود. از پله‌ها با عجله پایین آمد و این نخستین مکالمه ای بود که بوسیلهٔ تلفن انجام گرفت.

تلفن، پس از اختراع کامل توسط گراهام بل به سرعت گسترش یافت و سیم‌های آن از شهری به شهر دیگر کشیده شد. چهارده سال بعد از اختراع تلفن یعنی در سال ۱۸۹۰ میلادی آلمون براون استروجر سیستم تلفن خودکار را بنا نهاد. در سال ۱۸۹۱ ارتباط تلفنی بین شهرهای لیون و تهران برقرار گردید. دو قاره اروپا و آمریکا تحت محاصره شبکه‌ای درآمدند که روز به روز گسترش می‌یافت. روزی که بل درگذشت (سال ۱۹۲۲)، به احترام او ارتباط تلفنی بر روی شبکه وسیعی که دارای هفده میلیون تلفن بود به مدت یک دقیقه قطع شد. تلگراف و تلفن ارتباط سریع و فوری از راه دور را میان نقاطی که می‌توانند سیم‌کشی بشوند، ممکن ساخت. اما از سال ۱۸۹۶ دانشمندان توانستند میان دو نقطه که حتی سیم‌کشی نشده بود ارتباط سریع و فوری برقرار سازند (تلگراف بی‌سیم).

تلفن اینترنتی

تلفن اینترنتی نوعی ارتباط تلفنی است که از طریق اینترنت و با استفاده از فناوری «صدا روی پروتکل اینترنت» صورت می‌پذیرد. و عبارت است از انتقال صوت از طریق بسته‌های آدرس پروتکل اینترنت (IP) و با استفاده از زیرساختار اینترنت. در واقع یک مجموعه از سخت‌افزار و نرم‌افزار است که ما را قادر می‌کند تا از اینترنت به عنوان واسط انتقالی برای تماس‌های تلفنی استفاده کنیم. این روش به علت حذف مراکز تلفن راه دور از دایره تماس، از نظر هزینه بسیار به صرفه‌است. همچنین سرعت بیشتری در برقراری ارتباط دارد. در این فناوری، صوت به بسته‌های داده تبدیل می‌شود و همانند سایر انواع داده، بر روی بستر ارتباطی داده‌ای منتقل می‌شود.