اسفند 6, 1399

بازار خرید انلاین

مجله راهنمای خرید از اینترنت

خرید مودم

خرید مودم + انواع مودم + لینک خرید

دراین مطلب نکات و ویژگی های مهم مودم را بیان کرده. و لینک خرید مودم را برای شما قرار خواهیم داد تا به بتوانید به راحتی خرید کنید.

 

مودم

مودم یکی از ابزارهای رایانه‌ای است که برای اتصال دو رایانه به یکدیگر از راه خطوط گوناگون مخابراتی استفاده می‌شود. البته هر یک از این دو کامپیوتر می‌توانند راهی به یک شبکه رایانه‌ای باشند.

مودم‌ها بر اساس مقدار اطلاعاتی که در واحد زمان (ثانیه) می‌توانند منتقل کنند طبقه‌بندی می‌شوند. این معیار طبقه‌بندی معمولاً بیت بر ثانیه (bit/s یا bps) است. مودم‌ها را می‌توان بر پایه معیار دیگری نیز طبقه‌بندی کرد؛ که نرخ نشانه (تعداد سمبل‌های متمایز انتقال‌یافته در هر ثانیه) نام دارد و با واحد باد (یکا) اندازه‌گیری می‌شود. برای مثال استاندارد ITU V.21 از روش کلید گزاری توسط جابجایی فرکانس صد استفاده می‌کند. بدین معنا که از دو نوا با فرکانس‌های متفاوت، که هرکدام به یک نشانه جداگانه مربوط می‌شوند (یا یک بیت به ازای هر نشانه)، برای انتقال ۳۰۰ بیت در ثانیه (با استفاده از ۳۰۰ باد) استفاده می‌شود.

مودم‌های سریع‌تر که در اینترنت روزانه استفاده می‌شوند، مودم‌های کابلی و مودم‌های ADSL هستند. در ارتباطات تلفنی، مودم‌های رادیویی چهارچوب‌های مکرر از اطلاعات را در سرعت‌های اطلاعاتی بالا در اتصالات رادیویی ماکروویو انتقال می‌دهند که بعضی از آن‌ها بیش از یک‌صد میلیون بیت در هر ثانیه را منتقل می‌سازند. مودم‌های نوری اطلاعات را فیبرهای نوری انتقال می‌دهند. اغلب اطلاعات متصل شده درون‌قاره‌ای کنونی از مودم‌های نوری برای انتقال در فیبرهای نوری زیردریایی استفاده می‌کنند. مودم‌های نوری به‌طور روتین دارای نرخ‌ها و سرعت‌های اطلاعاتی در دسترس حدود یک‌میلیون بیت در هر ثانیه دارند.

 

مودم Adsl

مودم های DSL در حال حاضر به دو دسته تقسیم می شوند:

آخرین استاندارد مورد استفاده برای مودم های ADSL2+ حداکثر پهنای باند 16 مگابیت برای دانلود و تا 3 مگابیت برای آپلود است. بسته به مدل های مختلف می توانند پشتیبانی کنند.

مودم های VDSL از پهنای باندی بین 50 تا 100 مگابایت را پشتیبانی می کند.

تفاوت عمده تکنولوژی VDSLوADSL در طول کابل مخابراتی می باشد . حداکثر طول کابل در تکنولوژی VDSL می تواند تا 500 متر می باشد

 


مودم‌های نسل چهارم شبکه تلفن همراه 4G

اینترنت همراه یا نسل ۴ قابلیت بسیار بی‌نظیری است که علاوه بر سرعت عالی، قابلیت اتصال اینترنتی در هر نقطه و در هر زمانی را ممکن می‌سازد و در صورتی که از سرویس‌دهنده قابل اطمینانی استفاده کنیم، مشکل قطعی اینترنت نیز وجود نخواهد داشت. این مودم ها بر پایه شبکه ۴G باید کاملاً مبتنی بر پروتکل اینترنت (IP) باشد. همچنین سرعت اینترنت ۴G برای کاربر در حال حرکت (جابجایی با سرعت بالا مانند قطار و یا ماشین ) باید حداقل ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه باشد . همچنین برای کاربر ثابت یا تحرک پایین سرعت انتقال داده، باید حداقل ۱ گیگابیت باشد. 

 

چنانچه قصد خرید مودم را دارین بر بروی لینک زیر کلیک کنید تا قیمت روز انواع مودم را مشاهده کنید.